BABEL EN CROATA

Argentina je pobijedila Hrvatsku

Argentina se plasirala u finale Svjetskog prvenstva svladavši Hrvatsku s 3:0, a golove su postigli Leonel Messi iz jedanaesterca i dva Julián Álvarez.

13.12.2022 | 18:24
Argentinska reprezentacija izborila je u utorak ulaznicu za finale Svjetskog prvenstva u Kataru, nakon što je u noći iz snova u Lusailu pobijedila Hrvatsku 3-0, uz zvjezdane igre svojih napadača Lionela Messija i Juliána Álvareza.

Argentinski kapetan otvorio je pogotke s penala 34 minute u prvom poluvremenu i 24 minute u drugom, nakon nezaboravnog manevra, asistirao je Juliánu za treći, koji je povećao zaostatak prije odmora spektakularnom individualnom akcijom.

U noći koja se izjednačila s Nijemcem Lotharom Matthäusom kao nogometašem s najviše nastupa na svjetskim prvenstvima (25), Messi je postao i najbolji argentinski strijelac u konkurenciji s 11, jednim više od Gabriela Batistute.